Kachľové pece sa dnes dostávajú do popredia ako ekologicky a ekonomicky výhodný zdroj tepla. Stavba kachľovej pece v dome totiž nie je až takou náročnou investíciou, ako by sa mohlo zdať. Životnosť kachľovej pece je skutočne extrémna. Zvyčajne okolo 100 rokov. 

 

Hlavnou prednosťou kachľovej pece je akumulácia tepla. Ťažká akumulačná pec projektovaná na spaľovanie dreva pri vysokých teplotách dosahuje účinnosť spaľovania 80 až 85 %. Keramický plášť sála naakumulované teplo až 24 hodín. Aj obyčajné stĺpové kachle majú veľmi dobrú výhrevnosť a svoju teplotu si udržia po celú noc.

 

Pri správne navrhnutom kachľovci môžeme z kilogramu dreva získať 4,5 kWh energie. Toľko sa využije z celkovej vykurovacej energie obsiahnutej v dreve. Množstvo dreva, ktoré sa spáli v peci, je 4 až 9 kg/h. 

 

V peci sa kúri jednu, najviac dve hodiny denne, potom sa vzduchotesne uzavrie a vnútri prebieha pyrolýza dreva. Pretože spaľovanie je takmer dokonalé, popol stačí z pece vymiesť iba raz do mesiaca.

 

O nás

V oblasti kachliarstva poskytujeme komplexné služby najvyššej kvality. Pri navrhovaní kachľových pecí, sporákov a krbov na mieru, kladieme dôraz na svieže a nápadité riešenia. Sme Vaším spoľahlivým partnerom od prvého nápadu, cez konzultáciu Vašej predstavy a jej vizualizáciu až po jej zhmotnenie pri realizácii diela. Precízna práca, nadšenie a dôsledné dodržiavanie tradičnej remeselnej technológie garantuje spokojnosť z krásneho výsledku aj najnáročnejším klientom po celom Slovensku.

Kontakt

Jan Jankanič

17. Novembra 186

Prešov   080 01
dobrykachliar@gmail.com

Mobil: +421 904 609 900

English
Slovenčina